XVR nedir?

DVR ve NVR’leri duymuşsunuzdur ama XVR nedir? Bir XVR Kaydedicinin temel olarak steroid kullanan bir DVR olduğunu söyleyebiliriz (ama iyi anlamda).

DVR (Dijital Video Kaydedici), HD Analog veya SD Analog Güvenlik Kameralarını kaydetmek ve işlemek için kullanılan bir cihazdır. Bu arada, bir NVR (Ağ Video Kaydedici), IP Kameralar için kullanılan cihazdır. Maksimum ölçeklenebilirlik için hem HD hem de IP Kameraları kaydedebilen ve görüntüleyebilen bir cihazdır XVR. Tüm IP Kameraları kullanan çoğu uygulama için NVR hala en iyi seçim olsa da, XVR’ler HD kaydı yeni bir boyuta taşıdı. XVR üreticisi veya formatı ne olursa olsun kameraların büyük çoğunluğuyla uyumludur.

TVI, AHD, CVI ve CVBS Formatlarının yanı sıra IP Kameraları da destekler.

XVR ile DVR arasındaki fark nedir?

DVR Kayıt Cihazları Analog Video Sinyallerini işlemek ve kaydetmek için tasarlanmıştır. Ağırlıklı olarak Koaksiyel Kablo veya RG59 üzerinden Standart Çözünürlüklü veya Yüksek Çözünürlüklü Güvenlik Kameraları ile kullanılırlar. Bazı DVR’ler AHD veya TVI gibi yalnızca tek bir formatı destekler. Bununla birlikte, birden fazla formatı yapabilen ve aynı anda farklı sinyal formatlarını kullanan çeşitli Kameraları kabul edebilen bir dizi ‘Hibrit’ DVR vardır. Öte yandan XVR bunu bir adım daha ileriye taşıyor. Bu Kaydediciler genel olarak tüm yaygın HD over COAX formatlarının yanı sıra IP Kameraları da destekler. Bu, standart kayıt cihazlarına ilginç bir boyut katar ve eşsiz bir esneklik sunar.

Neden bir XVR almalıyım?

Güvenlik Kamerası Kurulumcusuysanız ve eski Analog veya HD Analog Kameralara sahip bir müşteriniz varsa, XVR, müşterinin mevcut ekipmanı değiştirmesine gerek kalmadan daha fazla çözüm seçeneği sunacaktır. Diyelim ki müşterinizin (6) HD 1080P 2MP Kameralı 8 Kanallı bir DVR’si var. Örneğimiz için müşterinizin daha yüksek çözünürlüklü kameralar istediğini, hatta IP Kamera eklemek istediğini varsayalım. Daha yüksek çözünürlüğe duyulan ihtiyaç elbette yaygındır. Ancak potansiyel bir müşterinin yalnızca bir IP Kameranın sağlayacağı benzersiz veya özel bir ihtiyacı da olabilir. Elbette onlara mevcut sistemlerini hurdaya çıkarmalarını veya pahalı kodlayıcılara sahip bir NVR kurmayı denemelerini söyleyebilirsiniz, ancak bu maliyet açısından engelleyici olabilir. Alternatif olarak bir XVR önerebilirsiniz. Bu, müşterilerin (6) mevcut kameralarının kullanılmasına ve seçtiğiniz herhangi bir formattaki kameraların eklenmesine olanak tanır. Ayrıca müşterilerinizin sorununu çözen birkaç IP Kamera ekleyebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Servis Çağır